Spoločne zasadanie vlád SR a ČR ako súčasť osláv rozpadu ČSFR.

Autor: Otakar Polák | 30.10.2012 o 11:19 | (upravené 30.10.2012 o 14:52) Karma článku: 8,06 | Prečítané:  293x

V pondelok 29.10.2012 sa konalo v Uherskom Hradišti a potom v Trenčíne spoločne zasadanie vlád SR a ČR ako súčasť osláv, alebo ako pripomenutie dvadsiatich rokov od rozpadu ČSFR a vzniku samostatných štátov Slovenskej republiky a Českej republiky.

Okrem pár novinárov prebehlo bez záujmu občanov, ktorí v obidvoch republikách majú momentálne iné starosti ako oslavovať toto výročie. Vlastne ich ani nemalo prečo zaujímať pred dvadsiatimi rokmi sa tiež občanov nikto nepýtal aký majú názor a či sú za rozpad Československa. Reči o referende boli politikmi a hrstkou intelektuálov zmietnute zo stolu v rámci socialistickej tradície, že o všetkom rozhodne strana, vtedy už strany a volení zástupcovia. A aj rozhodli nie v hostinci Pod Kaštanom, ale v záhrade vily Tugenhad, pretože občania ešte neboli tak pripravení na demokraciu ako títo čerstvo vyklonovaní demokrati.

Sledujem v SME a na ČT 24 seriál o rozpade Československa a nestačím sa diviť ako pán Werich tomu říkal, že žvandaj, politici a niekoľko intelektuálov si fúka boliestky nad rozpadom ČSFR, ako hľadajú ospravedlnenia, že to tak muselo dopadnúť. Opäť sú najmúdrejší, opäť všetko vedia lepšie ako obyčajní občania dole, opäť nás musia presviedčať, že je správne čo sa stalo, a že  vzťahy medzi oboma štátmi ako aj vzťahy medzi občanmi sú lepšie ako boli. No proste kopa intelektuálnych žvástov.

Tak, že čo sa týka tých vzťahov medzi občanmi tie boli  a sú také ako boli za spoločného štátu teda dobre ak nemám použiť slovo výborne, my nepotrebujeme k tomu spoločne zasadanie vlád a drahé oslavy, ale normálne štáty bez politických mafiánov.

Spoločne zasadanie vlád bolo len zbytočným plytvaním peňazí daňových poplatníkov, v čom sa obidve vlády veľmi dobre vyznajú. Možno česká vláda minula  trochu menej keď, že prišla na zasadanie autobusom, slovenská v limuzínach nech to niečo stojí. Rezortní ministri si podali ruky, uzavrela sa dohoda o predĺžení Baťovho kanála, predsedovia sa vyslovili za spoločnu futbalovú ligu / aby sa nasledne zistilo, že Slovensko okrem jedného štadióna nemá kde túto ligu hrať čo sa vedelo aj predtým/ a išlo sa domov.

Najzaujímavejšie správy toho dňa bolo Harabínových vysúdených 150 000 Eur a hurikán Sandy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?