Jozef Gabčík a bieda Slovenska.

Autor: Otakar Polák | 30.5.2012 o 13:57 | (upravené 30.5.2012 o 15:10) Karma článku: 11,43 | Prečítané:  1164x

Sedemdesiaté výročie atentátu na Reinharda Heydricha obnažilo naplno morálnu biedu Slovenska a len potvrdilo, že krajina je už na morálnom dne. Jedným z vykonávateľov atentátu bol Slovák Jozef Gabčík, tak som očakával, že by bolo dobré si toto výročie pripomenúť viac ako predtým. Nesklamal som sa Slovensko sa opäť prezentovalo slovenským nezáujmom až ignoranstvom. Mimo pár článkov nič.

Na rozdiel od Slovenska v Čechách každoročne 27. máj patrí medzi dni, ktoré si tam pripomína celá verejnosť a sedemdesiaté výročie si pripomenulo veľkolepo tak ako sa na hrdý a sebavedomý štát patrí. Celostranové články v novinách, celodenné vysielanie na ČT 24 venované atentátu, replika koncentračného tábora Mauthaussen kde zahynuli rodinný príslušníci parašutistov a tí, ktorí im poskytli pomoc, dobová rekonštrukcia atentátu. Na Slovensku veľkolepé prázdno.

Od komerčných televízii sa nedalo nič čakať tie pokračovali v osvedčenom vysielaní žumpa a septik, RTVS asi zabudla tak ako predtým a ostatné média nič moc.

Jedinou pripomienkou Jozefa Gabčíka je obec Gabčíkovo pomenované po ňom a pluk špecialného určenia v Žiline, ktorý nesie jeho meno a každoročne poriada Memorial Jozefa Gabčíka. Keby sa však urobila anketa s otázkou po kom nesie meno obec Gabčíkovo tak som si istý, že 95 % občanov sa bude len nechápavo pozerať.

Hrdina Jozef Gabčík nezapadá svojím profilom a činom do slovenského vlasteneckého pokrytectva. Jeho životné zásady boli asi iné ako sa vyznávajú dnes nažrať, ožrať, ukradnúť. Toto zabúdanie je aj u určitej časti populácie pochopiteľné, veď spáchal atentát na príslušníka režimu a štátu, s ktorým kolaborovala časť občanov a politická reprezentácia Slovenského štátu. A aj dnes sa medzi politikmi nájdu, takí ktorí len ťažko skrývajú obdiv k tejto dobe a jej reprezentantom.

Je to výsledok toho, že históriu majú v rukách výkopavky 19. storočia a la Drahoslav Machala pod gesciou Matice slovenskej, ktorej sa Gabčík tiež nehodí do vlasteneckého obrazu správneho Slováka, a od súčasnych politikov môžeme očakávať len to, že na dne morálneho bahna zotrváme na večné časy.

Národ, ktorý zabúda takto na svojích hrdinov, skutočných hrdinov a svoje vlastenectvo prejavuje závisťou  a urážaním iných nemá žiadnu perspektívu má pred sebou len pobyt v suteréne odkiaľ sem tam môže na chvíľu vyjsť a pobudnúť medzi kultúrnými, civilizovanými národmi  ale iba na chvíľu na viac nemá. Ani hokejisti a bryndzové halušky to nezachránia.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?