Ľud rozhodol.

Autor: Otakar Polák | 13.3.2012 o 9:45 | (upravené 14.3.2012 o 18:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  77x

Ľud má rozhodovať vo voľbách a nie v uliciach ako mu radil Milan Lasica pri protestoch proti Gorile a tak ľud si zobral jeho radu k srdcu a rozhodol, či pán Lasica bude spokojný neviem, ale viac ako milión občanov určite áno. Ľud sa rozhodol pre sľubované istoty, socializmus s kapitalistickými výhodami ako sú plné obchody a pod.

Ľud má rozhodovať vo voľbách a nie v uliciach ako mu radil Milan Lasica pri protestoch proti Gorile a tak ľud si zobral jeho radu k srdcu a rozhodol, či pán Lasica bude spokojný neviem, ale viac ako milión občanov určite áno. Ľud sa rozhodol pre sľubované istoty, socializmus s kapitalistickými výhodami ako sú plné obchody a pod. Možno si povedal, veď keď takto môžu žiť napr. herci prečo nie aj my ostatní.

Ono zvíťaziť v týchto voľbách nebolo ani také ťažké SMER - SD vlastne sa nemusel až toľko usilovať mal síce niekoľkých súperov, ale ani jedného poriadného. Títo na rozdiel od neho sa rozhodli ľud ignorovať pretože už to slovo ľud je pre pravicové strany ako červená pre býka a tak utrpeli prehru, ktorej sa v športovej terminológii hovorí debakel.

Tomu čo predviedli pravicoví slovenskí politici od volieb 2010, /ktoré opäť pravicová strana tradične nevyhrala /, sa hovorí n....ť do rúk a nepustiť tri dni k vode a týka sa to absolútne všetkých od Radičovej po Bugára. Arogancia moci, diletantizmus, hulvátstvo, morálný úpadok,  komunikácia ako medzi hotentótmi. Ako keby každý z nich mal doma zrkadlo ktoré ich každé ráno presviedčalo, že oni sú tí najlepší a najkrajší. A tak po ich vláde tu máme neobsadené vedenie NKU, UVO, Grenerálneho prokurátora a to je len malá ukážka toho čo dokázali rovno povedané sprasiť. Absolútným úpadkom je pre mňa madam Radičová, ktorá sa dala "kúpiť " takou žumpou akou je TV Markíza a ako úradujúca predsedkyňa vlády a ešte stále podpredsedníčka SDKU - DS komentovala "sociologicky" výsledky volieb. K tomu chýbal už len sociologický rozbor Farmy.

Nádej, že tento debakel pomôže pravicovým stranám pri sebareflexii je podľa ich bezprostredného konania po voľbách malá. Miesto ponuknutého jednania o prípadnej koalícii so SMEROM kde mohli trochu korigovať líniu SMERU sa rozhodli zakopať vo vlastných zákopoch a usúdili, že zadky prilepené k poslaneckým laviciam je to najlepšie čo môžu pre nás urobiť. Asi vedia, že to nebude len na štyri roky ako sa v slabej chvíli nádejali, ale minimálne na osem, pretože Fico nie je Mečiar aby z 44 % padol dajme tomu na 20 % ale aj s tými dvadsiatimi sa na Slovensku dajú hravo vyhrať voľby / netýka sa to ale pravicových strán/.

Čaká nás vláda jednej strany, napriek strašeniu publicistami SME, ktorí vládu jednej strany nezažili nemusí to byť diktatúra. Na rozdiel od štátostrany komunistov, ktorí pri vládnutí nemuseli brať ohľad na nikoho, SMER musí svoje vládnutie dávať do súladu s normami a nariadeniami EU.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?