Kraviny a šibnuté vízie Fedora Gála.

Autor: Otakar Polák | 5.2.2012 o 14:38 | (upravené 5.2.2012 o 17:28) Karma článku: 13,71 | Prečítané:  1267x

Tak sa nám opäť dostalo poučenie od pána Fedora Gála,jedného z aktérovou "nežnej". S bratislavskou aroganciou a nadutosťou poučuje o  slovenskej spoločnosti a hlavne o protestoch  proti Gorile a jej lídroch a kravinách, ktorých sa dopúšťajú. Hlavne slovo kraviny, ktoré sa objavilo v rozhovore v SME 4.2. ma fascinovalo.

Tak sa nám opäť dostalo poučenie od pána Fedora Gála,jedného z aktérovou "nežnej". S bratislavskou aroganciou a nadutosťou poučuje o  slovenskej spoločnosti a hlavne o protestoch  proti Gorile a jej lídroch a kravinách, ktorých sa dopúšťajú. Hlavne slovo kraviny, ktoré sa objavilo v rozhovore v SME 4.2. ma fascinovalo.Ak by toto slovo použil niekto napr. v komentároch bol by asi administrátorom vymazaný, ale bratislavčan môže, pretože v Bratislave temer všetci vedia všetko lepšie ako iní.

Bol som na proteste proti Gorile v Trenčíne a bolo to v niektorých  okamžikoch amaterské a niektoré požiadavky organizátorov možno považovať teda povedzme za kraviny napr. ústava podľa internetu, preloženie volieb, atd. Je, ale treba si važiť tých ľudí, že tieto protesty zorganizovali.

Keď sa vrátim do roku 89, k niektorým víziam sociológa Gála tak mi pripadajú aj dnes šibnuté. Vízia, že november 89 znamená koniec tradičných politických strán a budúcnosť patrí hnutiam občianským alebo iným je na sociológa a prognostika dosť šibnutá. Asi preto aby sa táto vízia naplnila po všetkých kadrovačkách a lustráciach bola moc odovzdaná do rúk Mečiara aby založil hnutie HZDS a rozpútal mafianskú rabovačku. Aj túto kravinu musíme napravať dodnes.  Potom nasledoval odchod do Prahy a založenie Novy, pretože ľud potrebuje hodnotnú zábavu, ale ľud povedal aj na túto víziu, že je šibnutá a Felliniho, Buňuela nechce, nuž nezostalo nič iné len tento sociologický  omyl dobre speňažiť.

Pán Gál má obavy o osud spoločnosti na Slovensku, pretože neverí na také kategórie ako ľud, národ, masa, na tieto neverím ani ja, pretože tieto kategórie sú ľahko manipulovateľné, tak ako to bolo v novembri 89 a v rokoch predtým. Na rozdiel od neho nemám obavy, že by bola realizovaná ústava podľa internetu, nedokonalosť súčasnej ústavy, ale volá po jej novelizovaný a islandský spôsob by mohol byť dobrý. Nemyslím ani návrat socializmu nie je na programe dňa, organizátori protestov socializmus poznajú len z rozprávania, ale keď od roku 1990 na Slovensku sa pohybuje nezamestnanosť od 12% do 14% a všetky vlády miesto riešenia sa venovali províziam za privatizáciu sa čuduje len sociológ mimo Slovenska.

Najväčšou kravinou, ktorá svedčí o tom, že Fedor Gál nevie čo sa vlastne na Slovensku robí je, že mu stačí , že sa kauzy vyšetrujú. Nevie asi, alebo nechce vedieť, že za dvadsať rokov sa nevyšetrila ani jedna, či sa jednalo o tendre mýtne, nástenkové, financovanie politických strán a pod., nevie, že slovenská generálna prokuratúra pracujúca ešte podľa sovietského modelu takéto kauzy nevyšetruje, ale zametá pod koberec. Ak sa aj vyšetruje tak rok, dva, tri, desať s výsledkom kto nekradne je hlupák.Len tlak verejnosti na námestiach tak ako v 89 môže donútiť prokuratúru a politikov aby Gorilu vyšetrili.

Pán Gál ak nechcete chodiť na námestia nemusíte možno neznášáte zimu a chlad, možno Vás mrzí, že sa to už odohráva bez Vás to viete výmena generácii. Seďte v Prahe, poskakujete pred študentami, píšte o holocauste to sú dobre články, pozerajte Novu možno sa dozviete o Slovensku viac a neobávajte sa o slovenskú spoločnosť, nejako si poradíme.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?