Začiatok svetovej revolúcie? Nie.

Autor: Otakar Polák | 11.8.2011 o 10:21 | (upravené 11.8.2011 o 11:25) Karma článku: 4,85 | Prečítané:  976x

Už niekoľko dní pokračujú v Anglicku nepokoje sprevádzané násilnosťami. Samozrejme hneď sa vyrojili teórie prečo a začo od slovutných profesorov, analytikov, komentátorov, blogerov. V niektorých sa dokonca objavili teórie v spojení s arabskou jarou o  začiatku svetovej revolúcie, o ktorej snívajú napr. trockisti najmenej jedno storočie.

Už niekoľko dní pokračujú v Anglicku nepokoje sprevádzané násilnosťami. Samozrejme hneď sa vyrojili teórie prečo a začo od slovutných profesorov, analytikov, komentátorov, blogerov. V niektorých sa dokonca objavili teórie v spojení s arabskou jarou o  začiatku svetovej revolúcie, o ktorej snívajú napr. trockisti najmenej jedno storočie.

O žiadnu svetovú revolúciu sa určite nejedná ani v spojení s arabskou jarou. Kriminálne a zločinecké živly žiadnu revolúciu robiť nemôžu nemajú dôvod, ak za dôvod nepovažujeme nenávisť voči polícii, pre svetovú revolúciu chýba nepokojom ideový podtext.

Nepíšu sa roky 1968 a 1969 keď študenti a mládež v niektorých európskych krajinách a v USA protestovala proti spoločenskému systému, proti vojne vo Vietname. Aj vtedy horeli autá, študenti parížskej Sorbonny stavali v uliciach barikády, západonemecká a západoberlínská mládež pod vedením Rudiho Dutschkeho protestovala proti vojne a proti narastajúcim nákladom na štúdium, v USA to boli  protesty hlavne proti vietnamskej vojne. Lenže tieto protesty chceli niečo zmeniť, aj keď to dnes to znie naivne chceli lepší svet. Aj keď tento cieľ samozrejme nedosiahli prinútili politikov zaoberať sa situáciou. Za osobnosť roka 1969 časopis TIME vyhlásil práve mládež, čo svedčí o tom, že sa nejednalo o znudených mladych ľudí, ale že ich požiadavky mali reálnu podporu aj vo verejnosti. Na základe týchto udalostí v SRN vznikla Strana zelených a jeden z vodcov revolty Joschka Fischer to dotiahol až na ministra zahraničných vecí.

Preto hovoriť v súvislosti s nepokojmi v Anglicku o svetovej revolúcii je smiešne a autori týchto výrokov majú medzery v histórii. Píše sa rok 2011 21. storočia a mládež dnes nie je mládež rokov 1968 a 1969. Úroveň vzdelania je nižšia, mládež ohlupovaná celebritami, žumpovými filmami, sprofanovanými politikmi, drogami kašle až na malé výnimky na nejakú vojnu v Afganistane, spoločenský poriadok, ktorý kladie dôraz na individuality jej v podstate vyhovuje. Zaujímavé je, že v spomínanych rokoch aj bez internetu dokázali mladí svoje akcie koordinovať.

V Anglicku gangy len využili nejasnú situáciu akolo smrti drogového dílera, ktorí so svojou rodinou zneužíval sociálny systém na sprosté rabovačky.

Ale ak už chce niekto hovoriť o svetovej revolúcii tak ak by k nej malo dôjsť tak zámienkou by najskôr mohlo byť neustále zvyšovanie cien základných potravín, ktoré zatiaľ nikdo z politikov neberie vážne. A to bude tá rozbuška, ktorá dúfam aj slovenských pošle tam kam patria do pekla.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?