Kto riadi mesto?

Autor: Otakar Polák | 2.6.2011 o 12:48 | (upravené 2.6.2011 o 12:54) Karma článku: 3,33 | Prečítané:  969x

Kto riadi moje, naše mesto Trenčín. Podľa ústavy SR Hlava štvrtá Čl. 69 orgánmi obce /mesta/ je starosta obce /mesta/, obecné zastupiteľstvo /mestské zastupiteľstvo/, ktorých volia občania obce /mesta/. Starosta obce /primátor mesta/ je výkonným orgánom obce /mesta/, vykonáva správu obce /mesta/ a zastupuje mesto navonok.

Kto riadi moje, naše mesto Trenčín. Podľa ústavy SR Hlava štvrtá Čl. 69 orgánmi obce /mesta/ je starosta obce /mesta/, obecné zastupiteľstvo /mestské zastupiteľstvo/, ktorých volia občania obce /mesta/. Starosta obce /primátor mesta/ je výkonným orgánom obce /mesta/, vykonáva správu obce /mesta/ a zastupuje mesto navonok.

Nemusí to byť vždy tak ako hovorí ústava, Trenčín momentálne riadi krízový manažment teda skupina bratislavských manažérov a keď že sú bratislavský to samo ich pasuje na first class a je jasné, že pre pekné modré oči to nerobia. Je to preto aby sa mesto vraj nedostalo pod ďalšiu variant riadenia a to je nútená správa.

Preto bol aj prijatý reštriktívny rozpočet aby sa tak nestalo a tak fontány sú suché, nekosí sa tráva, kultúrne a športové podujatia sa nebudú organizovať, podpora niektorých bude len symbolická, sociálne služby sa zdražili, /čo sa iné dá čakať keď väčšinu v MZ má sociálna strana SMER - SD/, zníži sa počet zamestnancov mestského úradu, mestskej polície, odpredá sa časť majetku mesta, atd.

Naše mesto je zadĺžené tak isto, ako sú zadĺžené aj iné mesta na Slovensku, na svete viac, alebo menej. Myslím si však, že situácia nie je taká kritická ako ju predkladajú tí, ktorí riadia momentálne mesto, aj keď pán primátor sa pred občanmi pre istotu vyplakal.

Mesto sa teda v tomto roku bude prezentovať suchými fontánami a tak aj fontána vodník obľúbená hlavne medzi deťmi ostane suchá potrebných 20 000 Eur na jej prevádzkovanie sa nenašlo, reštriktívny rozpočet nepustí. Našlo sa však symbolických 15 000 eur na festival Pohoda, ktorý lepšie prezentuje mesto ako striekajúca fontána. Nič proti festivalu Pohoda je na Slovensku najväčší, najznámejší, ale je stále len jeden z mnohých tak slovenských ako aj európských letných festivalov, o ktorom 24 hodín po skončení málokto vie. Pritom tých 15 000 je pre festival ako Pohoda ako napľutie do mora, keby ich nedostal nič by sa nestalo. Našlo sa 4 000 Eur na festival Jazz pod Hradom, o ktorého reprezentácii mesta pochybujem / to Sám na javisko prezentuje mesto viac/. Keď sa povie symbolická podpora stačilo 1 Euro.

Máme viceprimátorku pre kultúru hoci mesto žiadne kultúrne podujatia minimálne rok nebude organizovať. Našli sa peniaze samozrejme aj pre partičku krízových mananžérov riadiacich mesto veď zadarmo ani kura nehrabe, aj na reštriktívnom rozpočte môže niekto zarobiť. Suma sumárum keď to spočítam tak vodník mohol striekať na radosť detí aj nás dospelých. Len , že má smolu nie je asi s nikým kamarát, keď že je ešte mladý tak nejaké staré kamarátské väzby tiež nefungujú, ale tak to u nás chodí ak nie si pritom nedostaneš nič. No prežili sme aj horšie časy, veci a ako povedal Palacký boli sme pred Rakúskom, budeme aj po ňom. Stirekajúca fontána vždy bude reprezentovať mesto lepšie ako krízový manažéri.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?