Sčítanie

Autor: Otakar Polák | 5.5.2011 o 10:51 | (upravené 5.5.2011 o 11:25) Karma článku: 5,94 | Prečítané:  1136x

Perióda sčítania obyvateľov tohto štátu bude mať 21. mája tohto roku ďalšiu reprízu. A nebolo by to ono keby nebola dodržaná novo zavedená tradícia, že musia byť nejaké problémy.

Perióda sčítania obyvateľov tohto štátu bude mať 21. mája tohto roku ďalšiu reprízu. A nebolo by to ono keby nebola dodržaná novo zavedená tradícia, že musia byť nejaké problémy.

Teraz sa o ne postaral štatistický úrad teda štátna inštitúcia platená z daní nás občanov, ktorí sa majú sčítať. Jeho pracovníci pristúpili k tejto úlohe pravdepodobne keď to platia daňoví poplatníci tak nejde o peniaze.

Primátori a starostovia miest a obcí upozornili n ana niekoľko ale na tisíce chýb. Reakcia štatistického úradu bola príznačna dal si urobiť analýzu súkromnej firme aby zistil, že chyby na, ktoré bol upozornený sú skutočne chybami. Nech to čítam ako čítam neviem to pochopiť, niekto dá teda niekto v tomto prípade predsedkyňa štatistického úradu dá urobiť za peniaze z verejných zdrojov analýzu na to čo mali zistiť jej zamestnanci aj bez toho. Keď niečo niekoho diskvalifikuje tak takéto konanie,  v súkromnej sfére by takýto manažér pravdepodobne asi letel na hodinu, len tento štát si dovolí mať takýchto manažérov. A preto je namieste otázka čo tam pani Benčíková ešte robí.

Analýza stála 33 600Eur čo je proti cene za sčítanie, alebo nástenkovému tendru dá sa povedať maličkosť, ale jedná sa o verejne zdroje tak by nám to nemalo byť jedno. Štát napriek všetkým predsavzatiam vlád nevie proste skrotiť svoje výdavky a stáva sa neúnosne drahým a v takom stave aj nepotrebným pre jeho obyvateľov. Do nekonečná kŕmiť  štátnu kravu sa nedá to by si mali uvedomiť ministri financií,  práce a sociálnych vecí keď vypracúvajú návrhy na ošklabávanie občanov, ak to má ísť na takéto plátenie dier.

A posledná vec aký význam má toto dnes už chybné sčítanie  obyvateľov a domov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?