Nezávislosť alebo závislosť.

Autor: Otakar Polák | 27.1.2011 o 15:20 | (upravené 27.1.2011 o 16:03) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  403x

V ústave SR  2. oddiel Súdy SR v čl. 141 sa píše v SR vykonávajú súdníctvo nezávisle a nestranné súdy.  Toľko ústava SR základný zákon fungovania štátu. Aká je však skutočnosť je všeobecné známe.

V ústave SR  2. oddiel Súdy SR v čl. 141 sa píše v SR vykonávajú súdníctvo nezávisle a nestranné súdy.  Toľko ústava SR základný zákon fungovania štátu. Aká je však skutočnosť je všeobecné známe. Posledné rozhodnutie Ústavného súdu len potvrdilo stav súdníctva, o nezávislosti je možno hovoriť len ťažko.

Rozhodnutie Ústavného súdu, na ktoré roky čakali majitelia pozemkov brániaci sa vyvlastneniu nakoniec po rokoch nič nerobenia prišlo, ale má pre mnohích z nich trpku príchuť. Otázka je jasná prečo to trvalo tak dlho, prečo a kto bránil ústavnému súdu aby rozhodol už za vlády Roberta Fica. Veď ústava hovorí aj o ochrane súkromného vlastníctva. Kto bude niesť finančné následky tohto oneskoreného nálezu?  Boli za tým politické tlaky minulej vlády, záujem betonárskej lobby? Ako to, že polroka po voľbách je rozhodnutie na svete a hneď v dvoch prípadoch. A keby voľby dopadli inak dočkali by sme sa vôbec rozhodnutia a keď aké by bolo?

Väčšina občanov asi toto rozhodnutie bude pokladať za správne, ale na druhej strane toto len potvrdí zlý a v niektorých prípadoch až katastrofický stav súdnictva na Slovensku. Na prieťahy v súdnom konaní sme si zvykly, ale to, že ústavou proklamovaná nezávislosť je len na papieri aj keď deklarovaná ústavou je pre všetkých nebezpečná. Je to vlastne závislosť ne politikoch, na tom kto vládne, komu byť " vďační ". A toto je priame ohrozenie fungovania štátu ako takého v jeho základoch.

Radikálna reforma súdníctva je nevyhnutná a každý deň meškania je útokom na naše ústavne práva.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Frešo, Kusý, Ftáčnik. Kto mal najdrahšiu kampaň a komu nesedia čísla

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?